Assa Abloy z kolejnymi akwizycjami i zmianą za sterami w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy wciąż się powiększa. W ostatnim miesiącu do Grupy dołączyły trzy nowe podmioty. Zmieniły się także władze w Polsce, Bartosz Kaczorowski nie jest już dyrektorem zarządzającym.

Assa Abloy realizuje stale swoją strategię, by zwiększać obroty m.in. dzięki akwizycjom. Koncern pierwszego września podpisał właśnie umowę przejęcia tureckiej firmy VHS Plastik Metal. Jest to producent systemów okuciowych do okien i drzwi. Assa Abloy dzięki tej transakcji chce umocnić swoją pozycję na tureckim rynku. W VHS pracuje 440 osób, a siedziba znajduje się pod Stambułem. Sprzedaż firmy za 2021 r. wyniosła 150 mln lirów tureckich (ok. 38,7 mln zł).

Foto: VHS

Na początku sierpnia do Grupy dołączyła także kolejna amerykańska firma. To J Newton Enterprises z Florydy, dystrybutor i serwisant drzwi wejściowych. Assa Abloy podkreśla, że w ten sposób zwiększy swoją obecność jako usługodawca w zakresie drzwi na amerykańskim rynku, szczególnie w południowo wschodniej części kraju. J Newton Enterprises zakończył 2021 r. wynikiem ze sprzedaży na poziomie 16 mln dolarów.

Także w Europie Assa Abloy powiększyła się o kolejny podmiot. Koncern podpisał umowę przejęcie francuskiej firmy Alcea, dostawcy oprogramowania do nadzoru bezpieczeństwa oraz urządzeń do kontroli dostępu. Do szwedzkiej grupy dołączy firma z uznaną marką i doświadczonym zespołem. W Alcea pracuje 120 osób, a siedziba znajduje się w Villebon-sur-Yvette. Sprzedaż firmy za rok 2021 wynosi ok. 20 mln euro.

Achim Haberstock

Z kolei w polskim oddziale Assa Abloy, zmienił się dyrektor zarządzający. Stery w firmie po Bartoszu Kaczorowskim przejął Achim Haberstock. Achim Haberstock dotychczas pełnił w Assa Abloy funkcję Market Region Manager East Europe z siedzibą w Niemczech. W Assa Abloy pracuje od 2015 r. W Polsce zasiada w skład zarządu spółek należących do szwedzkiego koncernu. Achim Haberstock jest absolwentem Wydziału Ekonomii i Biznesu Uniwersytetu Justus-Liebig-University Giessen w Niemczech. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży budowlanej. Poprosiliśmy Assa Abloy o komentarz na ten temat, oto odpowiedź od zarządu:

W odpowiedzi na pytania dotyczące zmian na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Regionu oraz spółką Mercor Doors, informujemy że Pan Bartosz Kaczorowski złożył rezygnację z dotychczasowej funkcji Członka Zarządu. Ze skutkiem natychmiastowym zarządzanie organizacją przejął Pan Achim Haberstock, członek Zarządu ASSA ABLOY Mercor Doors.

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1