Assa Abloy tym razem sprzedaje

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy przyzwyczaiła nas do kolejnych newsów o nabywanych przez nich spółkach. Tym razem dział zajmujący się produkcją drzwi w należącej do Assa Abloy firmie Gardesa w pełni przechodzi pod skrzydła nowego właściciela. Wkrótce sprzedany zostanie także dział związany z okiennicami. To jednak nie koniec wieści ze spółki, która w tym miesiącu odebrała także prestiżową nagrodę

Gardesa to włoski producent m.in. drzwi i rolet przeciwwłamaniowych do budynków mieszkalnych, zatrudniający około 70 pracowników. Całkowita sprzedaż firmy w 2020 roku wyniosła około 10 mln euro.

Nabywcą części firmy jest Bertolotto, włoski producent drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Jak twierdzi Assa Abloy, transakcja wpłynie pozytywnie na marżę operacyjną spółki. Zbycie spowodowało stratę kapitałową i koszty wyjścia w wysokości 18 mln euro zaksięgowane w czwartym kwartale 2020 r. Sprzedaż pozostałej części Gardesy planowana jest na pierwszy kwartał tego roku.

Nagroda dla Assa Abloy

Mobilny dostęp do windy z Assa Abloy

W ostatnich dniach Assa Abloy Global Solutions została uznana drugi rok z rzędu za najlepszego dostawcę kluczy mobilnych w konkursie HotelTechAwards 2021. System Mobile Access został wybrany na podstawie ponad 10 tys. opinii klientów. Tegoroczne zwycięstwo w konkursie Best Mobile Key Award jest tym bardziej znaczące, że w konkursie wzięło udział ponad 318 tys. hotelarzy, co czyni tę edycję najbardziej konkurencyjną w historii HotelTechAwards.  Jak twierdzą organizatorzy, coraz więcej hotelarzy poszukuje innowacyjnych rozwiązań odpowiadających nowym, pandemicznym realiom, stąd ogromne zainteresowanie kluczami mobilnymi, które umożliwiają m.in. bezdotykowy dostęp do pomieszczeń.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1