ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Red.: |Data publikacji:

Globalny lider w dziedzinie kompleksowych zabezpieczeń budynków inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

W rozbudowywanym zakładzie produkcyjnym ASSA ABLOY Mercor Doors w Dobrzeniu Wielkim, unowocześniony zostanie nie tylko park maszynowy, ale również oprogramowanie. Rozbudowana zostanie infrastruktura, ale też poszerzona zostanie wiedza pracowników. Priorytetem jest zwiększenie poziomu automatyzacji procesu wytwarzania ościeżnic oraz podwojenie możliwości produkcyjnych w obszarze produkcji drzwi przeciwpożarowych produkowanych pod marką Alpe Doors. Dzięki poczynionym inwestycjom zwiększy się też oferta produktów na zamówienie, zwiększając możliwości produkcji z materiałów o zwiększonej grubości oraz powiększonych wymiarach jednostkowych skrzydła z jednego elementu. Dodatkowo inwestycja pozwoli na poprawę procesu malowania proszkowego przy wykorzystaniu automatycznych aplikacji, które w 80 proc. zastąpią aplikacje ręczne.

Inwestycja w Dobrzeniu Wielkim zostanie zrealizowana do końca 2022 roku, a tak mówi o niej Bartłomiej Brzozowski, Operation Director Region Poland w ASSA ABLOY Mercor Doors:

W najbliższych 2 latach mamy zaplanowane inwestycje o wartości ponad 25 milionów złotych. Ta inwestycja była przygotowywana przez ostatnie 2 lata i wpisuje się w naszą strategię 2020-2025. W jej ramach w zakładach AA MD pojawi się Linia Prima Power ze zrobotyzowaną prasą do produkcji ościeżnic, która zastąpi aktualnie wykorzystaną na 100% linię wypalania plazmowego, Linia Prima Power do produkcji paneli do skrzydeł stalowych oraz bram przesuwnych, dzięki której nasze możliwości produkcji drzwi płaszczowych zostaną podwojone, automatyczna lakiernia oraz automatyczna śruciarnia, która zastąpi myjkę chemiczną odpowiedzialną za przygotowanie powierzchni do malowania.

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1