ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Red.: |Data publikacji:

Globalny lider w dziedzinie kompleksowych zabezpieczeń budynków inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

W rozbudowywanym zakładzie produkcyjnym ASSA ABLOY Mercor Doors w Dobrzeniu Wielkim, unowocześniony zostanie nie tylko park maszynowy, ale również oprogramowanie. Rozbudowana zostanie infrastruktura, ale też poszerzona zostanie wiedza pracowników. Priorytetem jest zwiększenie poziomu automatyzacji procesu wytwarzania ościeżnic oraz podwojenie możliwości produkcyjnych w obszarze produkcji drzwi przeciwpożarowych produkowanych pod marką Alpe Doors. Dzięki poczynionym inwestycjom zwiększy się też oferta produktów na zamówienie, zwiększając możliwości produkcji z materiałów o zwiększonej grubości oraz powiększonych wymiarach jednostkowych skrzydła z jednego elementu. Dodatkowo inwestycja pozwoli na poprawę procesu malowania proszkowego przy wykorzystaniu automatycznych aplikacji, które w 80 proc. zastąpią aplikacje ręczne.

Inwestycja w Dobrzeniu Wielkim zostanie zrealizowana do końca 2022 roku, a tak mówi o niej Bartłomiej Brzozowski, Operation Director Region Poland w ASSA ABLOY Mercor Doors:

W najbliższych 2 latach mamy zaplanowane inwestycje o wartości ponad 25 milionów złotych. Ta inwestycja była przygotowywana przez ostatnie 2 lata i wpisuje się w naszą strategię 2020-2025. W jej ramach w zakładach AA MD pojawi się Linia Prima Power ze zrobotyzowaną prasą do produkcji ościeżnic, która zastąpi aktualnie wykorzystaną na 100% linię wypalania plazmowego, Linia Prima Power do produkcji paneli do skrzydeł stalowych oraz bram przesuwnych, dzięki której nasze możliwości produkcji drzwi płaszczowych zostaną podwojone, automatyczna lakiernia oraz automatyczna śruciarnia, która zastąpi myjkę chemiczną odpowiedzialną za przygotowanie powierzchni do malowania.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1