ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Red.: |Data publikacji:

Globalny lider w dziedzinie kompleksowych zabezpieczeń budynków inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

W rozbudowywanym zakładzie produkcyjnym ASSA ABLOY Mercor Doors w Dobrzeniu Wielkim, unowocześniony zostanie nie tylko park maszynowy, ale również oprogramowanie. Rozbudowana zostanie infrastruktura, ale też poszerzona zostanie wiedza pracowników. Priorytetem jest zwiększenie poziomu automatyzacji procesu wytwarzania ościeżnic oraz podwojenie możliwości produkcyjnych w obszarze produkcji drzwi przeciwpożarowych produkowanych pod marką Alpe Doors. Dzięki poczynionym inwestycjom zwiększy się też oferta produktów na zamówienie, zwiększając możliwości produkcji z materiałów o zwiększonej grubości oraz powiększonych wymiarach jednostkowych skrzydła z jednego elementu. Dodatkowo inwestycja pozwoli na poprawę procesu malowania proszkowego przy wykorzystaniu automatycznych aplikacji, które w 80 proc. zastąpią aplikacje ręczne.

Inwestycja w Dobrzeniu Wielkim zostanie zrealizowana do końca 2022 roku, a tak mówi o niej Bartłomiej Brzozowski, Operation Director Region Poland w ASSA ABLOY Mercor Doors:

W najbliższych 2 latach mamy zaplanowane inwestycje o wartości ponad 25 milionów złotych. Ta inwestycja była przygotowywana przez ostatnie 2 lata i wpisuje się w naszą strategię 2020-2025. W jej ramach w zakładach AA MD pojawi się Linia Prima Power ze zrobotyzowaną prasą do produkcji ościeżnic, która zastąpi aktualnie wykorzystaną na 100% linię wypalania plazmowego, Linia Prima Power do produkcji paneli do skrzydeł stalowych oraz bram przesuwnych, dzięki której nasze możliwości produkcji drzwi płaszczowych zostaną podwojone, automatyczna lakiernia oraz automatyczna śruciarnia, która zastąpi myjkę chemiczną odpowiedzialną za przygotowanie powierzchni do malowania.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1