Forum Branżowe 11.2018
GOŚĆ NUMERU str. 2. Sprzedawanie korzyści
W listopadowym numerze naszego miesięcznika gościmy Michała Dudziaka, prezesa zarządu G-U Polska. Wywiad zaczyna się od nawiązania do tematu najistotniejszego w ostatnim czasie – Ogólnopolskiego Forum Stolarki. Następnie padają pytania o ofertę firmy i sytuację na rynku okuć. Także tę międzynarodową. Zakończenie rozmowy to ocena przemian, jakie właśnie dokonują się wokół nas. Chodzi m.in. o rozwiązania smart home, które stają się coraz powszechniejsze. A że trzeba iść z duchem czasu – to nie ulega wątpliwości.
OKNA str. 28. Osadzone w tradycji
Jesteśmy przyzwyczajeni do okien, które otwierają się do środka pomieszczenia. Takie same mają nasi zachodni sąsiedzi i niemal cała pozostała Europa. Są jednak wyjątki: na przykład Wyspy Brytyjskie. Odmienność technologiczna tamtejszych okien wydaje się być wszystkim dobrze znana, ale wiedza zabrana w jednym artykule ma wartość systematyzującą i utrwalającą. Wniosek: polecamy całość uwadze państwa.
DRZWI PPOŻ. str. 34. Bohaterskie zadanie
Rozprzestrzenianie się ognia w budynku ograniczają drzwi przeciwpożarowe. Muszą mieć potwierdzoną klasę odporności, a w związku z tym odpowiednią budowę. Artykuł odpowiada na pytania: jakich materiałów można używać, w jakich zestawieniach i wreszcie – jakie przepisy regulują stosowanie drzwi ppoż.
BRAMY str. 40. Powietrze do życia
Poruszamy temat ważny, choć nierzadko bagatelizowany. Chodzi o wentylację garażu. Jak wiadomo, podczas pracy silnika spalinowego powstaje wiele zanieczyszczeń powietrza, które są niebezpieczne dla człowieka. Wystarczy minuta postoju w zamkniętym pomieszczeniu przy włączonym silniku, aby… Nie chcemy nikogo straszyć. Piszemy natomiast o tym, gdzie umieścić np. kratki wentylacyjne, aby wymiana powietrza przebiegała bez zakłóceń.
FASADY str. 46. Życie = zużycie?
Na świecie są jednostkowe realizacje obiektów z początku XX wieku, będące odpowiednikami dzisiejszych ścian osłonowych. Amerykański Hallidie Building w San Francisco z 1918 roku jest często wskazywany jako ten pierwszy, w którym zastosowano metalowo-szklaną ścianę kurtynową osłaniającą wszystkie kondygnacje. Jednak miano pierwszego powinno przypaść Boley Building w Kansas City z 1909 roku. A może jednak ten zaszczytny tytuł należy się Europie za budynek w Giengen z roku 1903? Rozstrzygnięcia mogą być różne; pozostaje jedno niezmienne stwierdzenie: Budynki „starzeją się” w różnym tempie, a nasza autorka próbuje dociec, od czego to zależy.
MASZYNY str. 48. Miejsce dla maszyny
Dostawa i montaż maszyny w hali produkcyjnej to przedsięwzięcie skomplikowane technicznie i logistycznie. Miejsce musi być przygotowane zgodnie z dokumentacją oraz we właściwym czasie. Od tego zależy czas montażu, termin uruchomienia i właściwa praca urządzenia. Na co trzeba zwrócić uwagę decydując się na jego zakup? O tym właśnie piszemy w artykule.
RAMKA str. 57. Siła potencjału
Mimo że ciepła ramka znana jest od ponad 20 lat, nadal nie jest produktem powszechnie znanym, ani tym bardziej – powszechnie stosowanym. Przede wszystkim poziom wiedzy inwestorów na temat ciepłych ramek pozostawia wiele do życzenia. Poza tym widać ewidentny brak doradztwa ze strony sprzedawców, którzy powinni podsuwać klientom dobre rozwiązania. Najistotniejsze informacje dotyczące termiki okna znajdują się w naszym artykule. Wystarczy przeczytać.
CHEMIA str. 60. Rozważania na zimno
W dotychczas publikowanych przez nas artykułach na temat zimowego montażu okien podnoszone były przede wszystkim dwie kwestie: komfort pracy i bezpieczeństwo montażystów oraz konieczność stosowania odpowiednich materiałów montażowych, odpornych na ujemną temperaturę. Tymczasem istotne są jeszcze inne, powiązane ze sobą elementy: plan budowy i wykończenia budynku, a także materiał, z jakiego wykonane są okna. Sporą dawkę wiedzy na wszystkie te tematy zawiera nasz artykuł. Zachęcamy do lektury.
INTERNET str. 64. Jaki pan, taki kram
Tytuł artykułu, który polecamy państwa uwadze, ma oczywiście znaczenie przenośne, bo odnosi się do firmowych stron internetowych. A dokładniej: do zakładek kryjących blogi. Interesuje nas ich zawartość i opracowanie graficzne. Mamy nadzieję, że te, które opisujemy, zainteresują również państwa.
TARGI str. 68. Północne orzeźwienie
„Targi zostały świetnie przygotowane, a tematyka stolarki otworowej wyraźnie zaakcentowana. Każdy jest mile widziany, bo rynek się rozwija” – tak napisaliśmy o targach Finbud 2018, które w październiku odbyły się w Helsinkach. Naszą relację kończą zdania: „Jadąc ulicami Helsinek widać inwestycje rozmachem konkurujące z Londynem. Jeśli ktoś pragnie zaistnieć na Północy – Finbud jest obowiązkowy.
Z tą myślą zostawiamy państwa, życząc owocnej lektury wszystkich naszych artykułów.