Forum Branżowe 07.2019
GOŚĆ NUMERU, str. 2. Świat bez okien
W majowym numerze naszego miesięcznika gościmy Henryka i Adama Pędzichów, właścicieli firmy Adams. W wywiadzie opublikowanym na pierwszych stronach gazety obaj panowie mówią o roli, jaką odgrywa przypadek w decyzjach biznesowych. Poruszają też wiele innych tematów, np. związanych z historią firmy i jej rolą na polskim rynku stolarki. Sporo mówią też o zmianach upodobań klientów. Oto, co o nich myśli Henryk Pędzich: „Moje obawy są takie, że dożyję czasu, w którym nasze okna będą przeżytkiem w nowym budownictwie, a już na pewno będą schyłkowe”.
A co państwo o tym sądzą? Cały wywiad polecamy waszej uwadze.
ZAPRASZAMY, str. 15. Pierwsza wystawa innowacji
Tegoroczne Ogólnopolskie Forum Stolarki postanawiamy poświęcić prezentacji segmentu stolarki jako branży sukcesu biznesowego: innowacyjnej, pełnej niespodzianek, przyszłościowej. Temu służyć będą wykłady i prezentacje pierwszego dnia forum, gromadzącego producentów i dostawców z naszej branży, przed którymi wręczone zostaną dyplomy liderów rynku stolarki. Temu służyć będzie Pierwsza Wystawa Innowacji tej branży, na której zgromadzimy najciekawsze, najbardziej spektakularne produkty, świadczące o najwyższym zaawansowaniu technologicznym okien, drzwi i fasad. Wystawa, w formie galerii, zlokalizowana zostanie w sąsiedztwie sali konferencyjnej na terenie targów Warsaw Home odwiedzanych przez tysiące architektów, deweloperów i wykonawców, a także dziesiątki tysięcy inwestorów. A wszystko już w październiku.
Zapraszamy!
OKNA, str. 25. Dostaną się na podium?
Czy aluminium zajmie kiedyś na rynku pierwsze miejsce, deklasując okna drewniane czy tworzywowe – czas pokaże. Z pewnością, biorąc pod uwagę liczne zalety, może się tak stać. Co dokładnie sprawia, że profile aluminiowe coraz częściej stosuje się nie tylko w biurowcach, ale też domach prywatnych? Przeczytajcie państwo sami.
FASADY, str. 34. Inspekcja po latach
Wakacje spędzone w podróży to idealny moment na odkrywanie architektury. Czas na konfrontację wyobrażeń z rzeczywistością i zwiedzanie nieznanych wcześniej obiektów. Można odnieść wrażenie, że część gmachów wznoszona jest z wielkim trudem właśnie z myślą o turystach, którzy zazwyczaj jednorazowo pojawiają się u podnóża ich murów, zadzierają głowy i utrwalają obraz architektonicznego zjawiska w technice fotografii cyfrowej. Takim właśnie zjawiskiem jest Elbphilharmonie, która skłoniła naszą autorkę do zboczenia z trasy i zajrzenia do portowego Hamburga.
To był pierwszy przystanek w wakacyjnej podróży. Zapewniamy, że kolejne z odwiedzanych obiektów są nie mniej interesujące.
VADEMECUM STOLARKI, str. 37. Okno
Powstaje publikacja, która będzie kompendium wiedzy o stolarce otworowej. Kierujemy ją głównie do projektantów, a zwłaszcza architektów. W lipcowym numerze naszego miesięcznika prezentujemy pilotażowy fragment opracowania, który przedstawia część tematów związanych z oknem. Mamy nadzieję zainteresować naszych czytelników całym planowanym wydawnictwem.
KONSERWACJA str. 52. Nowe stare drewno
Renowacja stolarki drewnianej to działalność rzemieślnicza. Tu każde okno czy drzwi wymagają czasu, indywidualnego podejścia, wiedzy i cierpliwości. Jak wygląda praca? Decyduje stopień degradacji drewna, ale obowiązują generalne zasady, których należy przestrzegać. Przypominamy je wszystkie w naszym artykule. I wierzymy, że okażą się przydatne.
PRAWO, str. 60. Firma na pokolenia
Wielu właścicieli zadaje sobie pytanie: czy istnieją narzędzia prawne pozwalające zabezpieczyć przejście praw do firmy na kolejne pokolenia? Chodzi oczywiście o zachowanie tożsamości rodzinnej. Zasadnicza odpowiedź powinna brzmieć: tak. Co jednak powoduje, że nie może być ona uniwersalna? Choćby powierzchowne przyjrzenie się rozwiązaniom prawnym, nie pozostawia trudności decyzyjnych. W artykule przybliżamy kilka podstawowych narzędzi, z których na pierwszej pozycji jest: spadek. O pozostałych przeczytajcie państwo sami.
MOJE OKNO, str. 64. Teraz ja… Jubileusz
Lidia Drabarek – nasza autorka, dziennikarka i podróżniczka opowiada nam o sobie. A czyni to z okazji swojego podwójnego jubileuszu: okrągłych urodzin oraz 15-lecia współpracy z redakcją.
O czym mówi? Podobnie jak jej goście – o doświadczeniach z fachowcami od remontów i o bezpieczeństwie domu. Jej opowieść jest jednak bogatsza o refleksje na temat rynku stolarki; refleksje, które zebrała uczestnicząc w setkach spotkań z ciekawymi ludźmi.
Zapraszamy do lektury!