Forum Branżowe - 06.2024

Chcesz zyskać dostęp do e-wydań? Zamów prenumeratę
Okładka FB czerwiec

GOŚĆ NUMERU, str. 4. Drewno mamy we krwi

W czerwcu gościliśmy w Skoczowie u największego producenta kantówki drewnianej w Polsce. Właściciel firmy Drewnostyl, pan Adam Matuszny, opowiada nam, skąd w jego rodzinie wzięła się pasja do drewna i jak to się stało, że z zapalonego narciarza stał się przedsiębiorcą. Jak jego firma rozwijała się na przestrzeni lat i dlaczego nie ma sobie równych w tej części Europy? Jakie najbardziej nietypowe zlecenia udało jej się zrealizować? Zapraszamy do lektury!

SONDA, str. 10. Rynek niemiecki okiem polskich producentów

Zapytaliśmy polskich producentów, dla których eksport do Niemiec stanowi ważną część działalności, jak trudna sytuacja u naszych zachodnich sąsiadów wpływa na ich obecne funkcjonowanie.

OKNA I DRZWI, str. 14. Drzwi pivotowe od środka

Najpierw zachwyciły inwestorów, bo dzięki przesuniętej osi obrotu pozwoliły już od progu imponować odwiedzającym swoimi gabarytami. Szybko jednak okazało się, że drzwi pivotowe to stylowe i funkcjonalne rozwiązanie może dodawać elegancji i nowoczesności także wnętrzom.

BRAMY I OSŁONY, str. 18. Dać siłę skrzydłom

Przesuwna czy rozwierana – dziś każda brama może być wyposażona w mechanizm poruszający skrzydła. Najważniejszy jest dobór odpowiedniego napędu do jej typu i gabarytów.

KOMPONENTY, str. 28. Listwy na topie

Żaden eksporter drzwi do domów jednorodzinnych nie wyobraża sobie oferowania innych zamków niż listwowe wielopunktowe. W Europie Zachodniej jest to już standard. W Polsce, jak żartem podkreślają niektórzy producenci, jedyną wadą zamków listwowych jest to, że jeszcze nie wszyscy klienci znają ich zalety.

PRODUKCJA, str. 35. Software do maszyn CNC

Jeszcze dwadzieścia lat temu polscy producenci okien, drzwi i fasad korzystający z maszyny CNC byli w mniejszości. Przyczyną były z pewnością względy finansowe i poglądowe, ale także mocno ograniczona liczba programów zdolnych udźwignąć wysterowanie

centrum obróbczego. Choć nawet jeśli się pojawiły, nie byli chyba na nie gotowi. Na szczęście sytuacja zmieniła się diametralnie.

PRODUKCJA, str. 43. Intralogistyka w fabryce 5.0

Procesy logistyczne wewnątrz przedsiębiorstwa związane z przepływem materiałów, surowców, wyrobów gotowych oraz informacji. To jest właśnie intralogistyka.

VADEMECUM STOLARKI, str. 46. Osłony zewnętrzne

Osłony okienne nie są może w Polsce aż tak powszechne, jak w krajach śródziemnomorskich, ale w ciągu ostatnich dwudziestu lat popularność tych produktów wyraźnie wzrosła. Jakie osłony zewnętrzne są najczęściej stosowane w domach jednorodzinnych, a jakie na fasadach i z czego wynika popularność pergoli – tego wszystkiego dowiedzą się Państwo z naszego vademecum.

Zobacz także

1