Forum Branżowe - 05.2024

Chcesz zyskać dostęp do e-wydań? Zamów prenumeratę

GOŚĆ NUMERU, str. 4. Dopasowanie kluczem do sukcesu

W majowym numerze gościmy trzy wyjątkowe osoby, które stoją za sukcesem firmy Okno-Pol: Zbigniewa Adamka i Annę Marczewską, współwłaścicieli, oraz Mariusza Milca, dyrektora handlowego. Nasi rozmówcy opowiadają nam m.in. o swojej ekspansji na rynki zagraniczne. Jak to się stało, że okna tej firmy są obecne nawet w Afryce i jakie cechy dają im przewagę nad konkurencją? Zapraszamy do lektury całego wywiadu.

 RYNEK, str. 11. XXXII Forum 100

Forum 100, które odbyło się 17 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie, przyciągnęło uwagę branży stolarki otworowej. Menedżerowie czołowych firm rozmawiali o kluczowych tematach dotyczących ich sektora. Zapraszamy na podsumowanie.

RYNEK, str. 12. 20 lat Polski w Unii Europejskiej

Dwadzieścia lat temu, dokładnie 1 maja 2004 r., Polska oficjalnie dołączyła do Unii Europejskiej. To historyczne wydarzenie otworzyło drzwi do nowych możliwości dla wielu sektorów naszej gospodarki, w tym dla branży stolarki otworowej. Dzisiaj, po dwóch dekadach integracji europejskiej, warto przyjrzeć się wpływowi członkostwa w UE na rozwój tej ważnej gałęzi przemysłu.

SONDA, str. 14. Co nam dało wejście do Unii?

Przedstawiciele producentów i dostawców stolarki są w większości zgodni – wstąpienie Polski do Unii Europejskiej dało naszej gospodarce ogromny impuls do rozwoju, bez tego nasza branża nie wybiłaby się w Europie i na świecie. Jakie dokładnie korzyści odniosły polskie firmy?

OKNA I DRZWI, str. 22. Nowoczesne aluminium

Popularność rozwiązań aluminiowych od kilku sezonów wzrasta. Oferowane obecnie profile i stosowane w nich technologie pozwalają konstruować imponujące przeszklenia, które z powodzeniem mogą być stosowane nawet w budownictwie pasywnym. Więcej na ten temat w tekście Anny Domańskiej.

OSŁONY I BRAMY, str. 24. Dopasowany wjazd

Wygodny wjazd do magazynu lub hali produkcyjnej przekłada się na szybkość i bezpieczeństwo obsługi dostaw. W takich obiektach zróżnicowane bywają nie tylko warunki zabudowy wnętrz, ale także rodzaj pojazdów, które korzystają z wjazdu. Dlatego bramy wjazdowe są produkowane w wielu wersjach. Można dostosować je do każdej konstrukcji budynku oraz potrzeb inwestora. Temat bram zgłębiła Agnieszka Janiszewska.

KOMPONENTY, str. 30. Znakomite połączenie

Produkty mechatroniczne to kolejny krok w kierunku unowocześniania okuć. Wpisują się znakomicie w trend do automatyzowania stolarki i włączania jej w systemy smart home. Jakie rozwiązania znajdziemy na rynku – opisuje Hanna Czerska.

VADEMECUM STOLARKI, str. 46. Stolarka ppoż.

Współczesne trendy w budownictwie wymagają zwrócenia szczególnej uwagi na ochronę przeciwpożarową budynków, bezpieczeństwo dróg ewakuacyjnych oraz jednych z ważniejszych elementów przegród, czyli stolarki okienno-drzwiowej. Konstrukcje te są coraz bardziej zaawansowane i dopasowane do standardów ppoż., o ile są odpowiednio dostosowane, co w dużej mierze zależy od konstrukcji budynku, położenia, wymagań techniczno-użytkowych, a także samej stolarki.

1