Forum Branżowe - 03.2019

Chcesz zyskać dostęp do e-wydań? Zamów prenumeratę

GOŚĆ NUMERU str. 2. System z dalekiego kraju

W marcowym numerze naszego miesięcznika gościmy Małgorzatę Wojtasik, dyrektor handlową firmy Aluprof. W wywiadzie opublikowanym na pierwszych stronach gazety opowiada o przeszłości firmy i początkach współpracy z biurami projektowymi. Sporo mówi też o pracownikach i ich znaczeniu dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Złotą myślą rozmowy z panią dyrektor są jej słowa: Ludzie bez szefa pewnie sobie poradzą, ale on bez ludzi na pewno nie.

 FIRMA str. 16. Małżeńskie spory

Jak grom z jasnego nieba spadła na branżę informacja o próbie odwołania prezesa Leszka Gierszewskiego przez własną żonę i corkę z mężem. Nie wnikając w tajemnice uczestników tego dramatu, a uznając, że każde z nich ma własną rację, chcemy tylko przypomnieć kalendarium zdarzeń poprzez zasadnicze tezy ich oświadczeń.Wynika z nich, jak bardzo się rożnią w ocenie tego, co jest dobre dla spółki, ale też jak bardzo eskaluje ten konflikt. Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z prawniczką Agnieszką Krysik na temat sukcesji.

RANKING str. 22. Kto, jak nie my?

Czytelnicy biuletynu kwartalnego CAB-u już wiedzą zapewne, że ubiegłoroczna produkcja okien i drzwi w Polsce wzrosła o 4 – 5 procent. Informację tę opublikowaliśmy również w naszym serwisie internetowym. Nie ma tam jednak najważniejszego materiału tego numeru, czyli listy rankingowej największych producentów okien i drzwi. Na liście nie ma jednak dokładnych danych finansowych. Zostaną one zaprezentowane na kwietniowym Forum 100 w Warszawie. Tam też przedstawimy prognozy CAB-u na bieżący sezon w odniesieniu do produkcji i eksportu.

W JEDNYM STYLU str. 36.

Kompleksowa oferta stolarki nie jest nowym pomysłem. Od kilku już lat niektóre firmy proponują inwestorom jednocześnie okna, drzwi, bramy i osłony. Ta idea sprzedaży przestaje być domeną kilku producentów, a staje się coraz powszechniej obowiązującą normą na polskim rynku. Autorka na konkretnych przykładach pokazuje podobieństwa i różnice w budowaniu owej kompleksowości. Zachęcamy do lektury.

 OKUCIA str. 44. Nic nie ukrywają

Szkło może być zdobione na wiele sposobów, dlatego drzwi z tego materiału kuszą inwestorów i projektantów. Zamontowane w szklanej przegrodzie nie zakłócają jej harmonii. Wstawione w mur sprawiają, że pomieszczenie zyskuje dodatkową dekorację, a czasem też więcej światła.To część wstępna artykułu, który chcemy państwu polecić. Dalej jest mowa już nie samym szkle, ale o okuciach do drzwi przesuwnych wykonanych z tego materiału. Warto przeczytać.

NAWIEWNIKI str. 48. Zamknij okno

Rzadko piszemy o nawiewnikach. Bo jeśli przyjrzeć się realizacjom deweloperskim

czy mieszkaniowce zauważymy, że te akcesoria w oknach traktowane są jako nieobowiązkowe.

Tym bardziej pomija się je w domach jednorodzinnych. Czy słusznie? Nie chcemy rozwijać tego tematu, ale pokazać, że możliwości wymiany powietrza w pomieszczeniach jest więcej. Tym bardziej, że proponowane rozwiązania pozwalają na wietrzenie przy zamkniętych oknach. Zapewne nasi czytelnicy już wiedzą, o czym mowa. Mimo to zapraszamy do lektury.

 PROFILE str. 54.

Wśrod rodzajów stolarki, która nie dopuszcza do ucieczki ciepła z pomieszczeń, jest też ta o ramach aluminiowych. Teza, że musi mieć ona słabą izolacyjność termiczną, z całą pewnością należy już do przeszłości. Każdy z producentów systemów ma bowiem w swojej ofercie zarówno profile zimne, jak i te o bardzo dobrym współczynniku Uf. Ponadto: okienne, drzwiowe (w tym do drzwi panelowych), fasadowe, a także do zabudowy wewnętrznej. Dalej autorka omawia te wymienione już grupy wyrobów. Lekcja obowiązkowa.

TARGI str. 62. Budma 2019

Artykułem pod takim tytułem rozpoczyna się duży blok tematyczny dotyczący Budmy. Składa się nań wiele elementów; są to i artykuły naszych dziennikarzy, i relacje ze stoisk. Ale dopiero po przeczytaniu wszystkiego można sobie wyrobić zdanie na temat całej imprezy.

 Zapraszamy do lektury!

 

1