Forum Branżowe - 02.2023

Chcesz zyskać dostęp do e-wydań? Zamów prenumeratę

GOŚĆ NUMERU, str. 4. Potrzeba odważnych decyzji

W lutowym wydaniu naszego miesięcznika gościmy Grzegorza Białczaka, wiceprezesa zarządu Porta KMI Poland. Nasz rozmówca opowiada o nastrojach w branży, o tym, czy termomodernizacja budynków uratuje tegoroczną sprzedaż stolarki, a także o relacjach producenta i dilera:  – Od aktywności producenta w dużej mierze zależy los jego dilera. Ten zaś, będąc pośrednikiem pomiędzy producentem a klientem ostatecznym, ma bardzo duże znaczenie.

SONDA, str. 12. Hity sprzedażowe w 2023 roku

Zapytaliśmy producentów okien, jakie wyroby będą się ich zdaniem dobrze sprzedawać w tym roku. Co mimo rosnącej inflacji i spadków sprzedaży ma szansę zyskać uznanie cieszyć się popularnością wśród inwestorów?

 DILER 2030, str. 16. Pracowity czas

Początek roku był bardzo aktywnym okresem w działalności Koalicji Termomodernizacji, która została oficjalnie zawiązana 1 grudnia 2022 r. Od tego czasu do inicjatywy dołączyło 20 marek, a klienci mogą pozyskać dotację na kompleksową termomodernizację swoich domów ze wsparciem kilkudziesięciu przeszkolonych doradców.

OSŁONY I BRAMY, str. 22 Napędy zimową porą

Niska temperatura, duża wilgotność powietrza – to warunki zimowe, do których należy przygotować różne urządzenia. Uwagi wymagają także siłowniki do bram.

FASADY, str. 26. Rozwiązania z przyszłości

Każda z pożądanych właściwości fasady może być uzyskiwana w sposób pasywny, aktywny lub hybrydowy. Bariery w postaci pola siłowego to jeszcze ciągle pomysły rodem z filmów science-fiction, jednak biorąc pod uwagę, ile podobnych idei użytkujemy wygodnie od kilku, kilkunastu lat, należy wziąć pod uwagę możliwość zaistnienia poważnych zmian w dotychczasowych strukturach materialnych.

KOMPONENTY, str. 32. Tarasowe obserwatorium

Ogród zimowy ma liczne zalety, a na czoło wysuwa się możliwość obserwacji przyrody i wspaniałego relaksu. Główna wada to wysoka cena, co jest przyczyną małej popularności tych konstrukcji w naszym kraju. Niemniej z pewnością taki dodatkowy salon jest marzeniem wielu inwestorów.

PRODUKCJA, str. 34. Dobrze skomunikowani

Proces produkcyjny to złożone przedsięwzięcie, w związku z czym naszym priorytetem powinno być zadbanie o dobrych partnerów. Ale co to znaczy dobry partner? Nie oszukujmy się – nic, co dobre, nie przychodzi szybko, więc i w tym przypadku odpowiednia porcja cierpliwości będzie na wagę złota, bo jak każdy proces, budowanie dobrych relacji przebiega stopniowo, w pewnych fazach.

VADEMECUM DRZWI, str. 38. Trudny sezon dla branży drzwi

To nie był dobry czas dla producentów drzwi. Już po pierwszym kwartale 2022 roku sprzedaż rosła w tempie zdecydowanie niższym niż w 2021 r., a wyniki w każdym kolejnym były coraz słabsze.

VADEMECUM DRZWI, str. 40. Drzwi z wyższej półki

W branży można się spotkać z obiegową opinią, że w dobie kryzysu trzeba zwrócić baczną uwagę na klienta premium. To on ponoć zakupem produktów z wyższej półki pomoże nadrobić spadki sprzedaży wyrobów masowych. Czy taka zasada dotyczy również drzwi?

1