Branżowisko #104 – Wzrost popytu na stolarkę. Architekci wybrali najlepsze produkty

Red.: |Data publikacji:

Witamy w majówkowym odcinku podcastu Branżowisko! Ten miesiąc rozpoczynamy znakomitymi wieściami dla całej branży. Jak usłyszeli 20 kwietnia uczestnicy Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online, perspektywy dla europejskich producentów stolarki są znakomite! Popyt na nowe okna i drzwi może znacznie wzrosnąć w związku z Europejskim Zielonym Ładem. Według Centrum Analiz Branżowych może się to przełożyć na wzrost rocznej sprzedaży okien w Europie do poziomu około 200 mln sztuk! To ponad dwa raz więcej niż obecne zapotrzebowanie. Dla polskich producentów może to oznaczać wzrost popytu na okna z poziomu 15 na ok. 30-40 mln okien! W audycji skupiamy się na tym temacie i analizujemy, co mogą te wieści oznaczać dla polskich producentów i jak powinni wykorzystać tę szansę.

Drugim tematem audycji jest konkurs StolArchi. Podczas OFS 2021 Online poznaliśmy nie tylko laureata internetowej części konkursu StolArchi, o której rozmawialiśmy w ubiegłym tygodniu, ale też zwycięzców wyłonionych przez jury, w którego skład wchodzą praktycy z biur projektowych.  Laureatów konkursu ogłosiła podczas konferencji Sylwia Melon-Szypulska, z pracowni architektonicznej A1, która po raz kolejny była przewodniczącą konkursowego jury. Które firmy znalazły uznanie architektów? Sprawdźcie sami w tym odcinku podcastu.

Nie zabrakło oczywiście polecenia innych tematów z serwisu ForumBranzowe.com, Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, jak i Stoll Street, czyli naszej zabawy giełdowej, w której zainwestowaliśmy wirtualne pieniądze w branżowe spółki. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć suchara.

W maju Branżowisko będzie obchodziło dwulecie, co nie umknęło firmie Stollar, która wysłała nam urodzinowego upominki. Jakie? Zobaczcie sami!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam trzecią część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy zapowiadamy co czeka nas w bieżącym roku.

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, tym razem prezentujemy Wam drugą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowych podsumowujemy rok 2023 w stolarce budowlanej.

1