Amerykański producent kończy działalność po 70 latach

Red.: AK |Data publikacji: 2020-05-25

Kolejny amerykański producent stolarki ma duże problemy. Weather King Windows and Doors, 70-letnia firma produkcyjna w Farmington w stanie Michigan, kończy działalność. Duży wpływ na tą decyzję ma koronawirus, przez który firma zmuszona była zatrzymać produkcję.

Na dziś przestaliśmy przyjmować nowe zamówienia, o czym poinformowaliśmy klientów – powiedział w ubiegłym tygodniu Matthew Ball, dyrektor generalny Weather King Windows and Doors. Firma nie funkcjonowała przez dwa miesiące, ponieważ gubernator stanu Michigan wprowadziła stan wyjątkowy, podczas którego mieszkańcy nie mogą opuszczać swoich domów jeśli nie jest to konieczne. Normalnie pracować mogą jedynie niezbędne gałęzie gospodarki, a produkcja okien nie została za taką uznana. 

Jak mówi Ball, ostatnich kilka lat było dla producenta trudne, a wybuch epidemii był ostatnim gwoździem do trumny.  – Nie wierzę, że rynek latem wróci do normy i odbije się na tyle, abyśmy mogli przetrwać do końca roku. Po długiej analizie zdecydowaliśmy, że musimy zamknąć firmę – stwierdza.

Obecnie firma sprowadziła część personelu produkcyjnego do dokończenia ostatecznych zamówień, a także prowadzi rozmowy z dostawcami o tym co można zrobić z zapasami, które firma ma na magazynie. – To duży wstyd dla nas zamykać firmę po 70 latach – zakończył Ball.

Weather King Windows and Doors rozpoczął działalność w 1950 roku jako mały sklep w Detroit, oferujący lokalnym klientom sztormowe okna i drzwi. Obecnie firma jest jednym z większych producentów okien i drzwi w środkowo-zachodnim regionie USA. Posiada zakład produkcyjny w Farmington, który obsługuje klientów w Michigan, Ohio, Indianie, aglomeracji Chicago i północnej części Kentucky.

Zobacz również

Wpływ stolarki na akustykę budynków

Wpływ stolarki na akustykę budynków

Odbyło się wydarzenie online "W pogoni za ciszą", które zorganizowane było przez Saint-Gobain, Stowarzyszenie Komfort Ciszy i Centrum Nauki Kopernik.

Miliony na rozwój technologii nowych szyb

Miliony na rozwój technologii nowych szyb

ML System w 2022 r. oraz w 2023 r. planuje uruchomić produkcję 2D Glass oraz Active Glass. W rezultacie, w 2024 łączna zdolność produkcyjna fotowoltaicznych szyb zespolonych opartych na technologii kropki kwantowej wyniesie w spółce 240 tys. m2 rocznie.

Wiśniowski mocniej stawia na usługi transportowe

Wiśniowski mocniej stawia na usługi transportowe

Firma Wiśniowski obecnie intensywnie komunikuje swoje usługi transportowe, w ramach których może importować towary z wielu europejskich krajów. Chce tym samym znacznie zmniejszyć liczbę „pustych” transportów, po dostarczeniu towaru do klienta za granicą.

1