Amerykański producent kończy działalność po 70 latach

Red.: |Data publikacji:

Kolejny amerykański producent stolarki ma duże problemy. Weather King Windows and Doors, 70-letnia firma produkcyjna w Farmington w stanie Michigan, kończy działalność. Duży wpływ na tą decyzję ma koronawirus, przez który firma zmuszona była zatrzymać produkcję.

Na dziś przestaliśmy przyjmować nowe zamówienia, o czym poinformowaliśmy klientów – powiedział w ubiegłym tygodniu Matthew Ball, dyrektor generalny Weather King Windows and Doors. Firma nie funkcjonowała przez dwa miesiące, ponieważ gubernator stanu Michigan wprowadziła stan wyjątkowy, podczas którego mieszkańcy nie mogą opuszczać swoich domów jeśli nie jest to konieczne. Normalnie pracować mogą jedynie niezbędne gałęzie gospodarki, a produkcja okien nie została za taką uznana. 

Jak mówi Ball, ostatnich kilka lat było dla producenta trudne, a wybuch epidemii był ostatnim gwoździem do trumny.  – Nie wierzę, że rynek latem wróci do normy i odbije się na tyle, abyśmy mogli przetrwać do końca roku. Po długiej analizie zdecydowaliśmy, że musimy zamknąć firmę – stwierdza.

Obecnie firma sprowadziła część personelu produkcyjnego do dokończenia ostatecznych zamówień, a także prowadzi rozmowy z dostawcami o tym co można zrobić z zapasami, które firma ma na magazynie. – To duży wstyd dla nas zamykać firmę po 70 latach – zakończył Ball.

Weather King Windows and Doors rozpoczął działalność w 1950 roku jako mały sklep w Detroit, oferujący lokalnym klientom sztormowe okna i drzwi. Obecnie firma jest jednym z większych producentów okien i drzwi w środkowo-zachodnim regionie USA. Posiada zakład produkcyjny w Farmington, który obsługuje klientów w Michigan, Ohio, Indianie, aglomeracji Chicago i północnej części Kentucky.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1