Aluprim zainwestuje ponad 4 mln zł w produkcję aluminium

Red.: MR |Data publikacji: 2020-07-09

Firmy branży stolarki podejmują już na nowo inwestycje. Podkarpacki Aluprim wybuduje nowy zakład produkcyjny za ponad 4 mln zł. Fabryka ślusarki aluminiowej powstanie w Tarnowie.

Aluprim otrzymał 7 lipca decyzję o wsparciu inwestycji na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego, decyzja powstała w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Producent stolarki zbuduje w Tarnowie swoją nową fabrykę i wyposaży ją w maszyny i urządzenia, a koszt inwestycji szacowany jest na ponad 4 mln zł. Aluprim funkcjonuje w Tarnowie od 2015 roku, posiada w swojej ofercie okna PVC, fasady wentylowane, ale też świadczy usługi z zakresu serwisu stolarki oraz mycia szyb.

Fot: Krakowski Park Technologiczny

Nowa hala będzie miała powierzchnie 700 m kw. i produkowana w niej będzie ślusarka aluminiowa. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2024. Właścicielka firmy, Krystyna Jasińska-Kwolek tłumaczy, że decyzja o budowie została podjęta dlatego, bo firma nie mieściła się już w starej siedzibie. Stale rosnąca liczba zamówień z rynku krajowego spowodowała, że Aluprim postanowił powiększyć powierzchnię produkcyjną.

Zobacz również

IFN inwestuje w e-commerce

IFN inwestuje w e-commerce

Austriacki koncern IFN (właściciel m.in. marki Internorm) przejał pakiet większościowy duńskiej firmy Skanva Group, która zajmuje się sprzedażą online stolarki w Danii, Norwegii i Islandii. To kolejny dowód ma to, że branża stolarki inwestuje coraz więcej w e-commerce.

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Europejski rynek farb i lakierów notuje od maja tego roku ożywienie. Jednak wciąż trudna jest sytuacja w segmencie farb przemysłowych.

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

W zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi pvc, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddaniu badaniom wszystkich pracowników i podjął decyzję o zamknięciu zakładu.

1