Aluplast ruszył z produkcją w nowej fabryce

Autor: |Data publikacji:

Aluplast rozpoczął właśnie produkcję w nowej siedzibie w Nagradowicach pod Poznaniem. Firma podsumowała dla nas także wyniki z 2022 r.

Producent systemów do stolarki z PCW w połowie marca uruchomił pierwszą linię do produkcji profili z PCW w Nagradowicach. Znajduje się ona na południe od Poznania, przy autostradzie A2. O planach rozwoju firmy pisaliśmy m.in. TUTAJ. Aluplast zamierza przenosić sukcesywnie kolejne linie ze starej fabryki. Cały proces jest dość skomplikowany i potrwa co najmniej pół roku. W Nagradowicach zainstalowane zostaną także nowe maszyny, o dużej wydajności, m.in. jednogłowicowe ekstrudery zostaną zastąpione dwugłowicowymi. Firma planuje zainstalowanie łącznie 50 linii do produkcji profili tworzywowych.

Nowa siedziba Aluplastu.

Docelowo powierzchnia produkcyjna w nowej siedzibie wyniesie 20 tys. mkw. Profile wyprodukowane pod Poznaniem będą sprzedawane na rynku polskim, ale także w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainie, a także na Litwie, Łotwie i Estonii.

Pierwszy wyprodukowany profil w Nagradowicach.

Producent profili podliczył także wyniki osiągnięte w 2022 r. Firma poinformowała, że wartość przychodów ze sprzedaży przekroczyła miliard i wyniosła 1 250 mln zł. W roku 2021 sprzedaż wyniosła 998 mln zł.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1