Aluplast ruszył z produkcją w nowej fabryce

Red.: |Data publikacji:

Aluplast rozpoczął właśnie produkcję w nowej siedzibie w Nagradowicach pod Poznaniem. Firma podsumowała dla nas także wyniki z 2022 r.

Producent systemów do stolarki z PCW w połowie marca uruchomił pierwszą linię do produkcji profili z PCW w Nagradowicach. Znajduje się ona na południe od Poznania, przy autostradzie A2. O planach rozwoju firmy pisaliśmy m.in. TUTAJ. Aluplast zamierza przenosić sukcesywnie kolejne linie ze starej fabryki. Cały proces jest dość skomplikowany i potrwa co najmniej pół roku. W Nagradowicach zainstalowane zostaną także nowe maszyny, o dużej wydajności, m.in. jednogłowicowe ekstrudery zostaną zastąpione dwugłowicowymi. Firma planuje zainstalowanie łącznie 50 linii do produkcji profili tworzywowych.

Nowa siedziba Aluplastu.

Docelowo powierzchnia produkcyjna w nowej siedzibie wyniesie 20 tys. mkw. Profile wyprodukowane pod Poznaniem będą sprzedawane na rynku polskim, ale także w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainie, a także na Litwie, Łotwie i Estonii.

Pierwszy wyprodukowany profil w Nagradowicach.

Producent profili podliczył także wyniki osiągnięte w 2022 r. Firma poinformowała, że wartość przychodów ze sprzedaży przekroczyła miliard i wyniosła 1 250 mln zł. W roku 2021 sprzedaż wyniosła 998 mln zł.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1