Aluflam przenosi się na Litwę

Red.: |Data publikacji:

Aluflam Extrusion z Brwinowa pod Warszawą przenosi swój zakład produkcyjny do miejscowości Jonava na Litwie. Firma poinformowała, że fabryka w Polsce zostanie zamknięta w połowie kwietnia.

Aluflam Extrusion jest polską spółką należącą do międzynarodowego holdingu Aluflam z siedzibą w Roskilde w Danii. Firma zdecydowała o zamknięciu oddziału w Brwinowie pod Warszawą, a produkcję przenieść do nowego zakładu w miejscowości Jonava na Litwie. Aluflam ma swój oddział na Litwie  już od 20 lat, jednak obok istniejącej hali powstanie zupełnie nowa, w której odbywać się będzie produkcja profili aluminiowych. Nowy zakład jest w trakcie budowy, jego otwarcie planowane jest w czerwcu 2020 r.

Projekt nowego zakładu Aluflam na Litwie.

Polski oddział Aluflam informuje, że przenosi produkcję na Litwę, jednak zamkniecie zakładu w Brwinowie odbędzie się w połowie kwietnia tego roku – jest to więc ponad rok wcześniej przed otwarciem litewskiego zakładu. Skoro firma pozwala sobie na tak długie wstrzymanie produkcji, świadczyć to może o niewielkiej liczbie klientów w naszym kraju.

W Brwinowie fabryka zostanie już wkrótce zamknięta, a umowy z pracownikami mają być rozwiązane. Aluflam Extrusion zajmowało się produkcją profili aluminiowych. Ponadto zakład w Brwinowie zajmował się fabrykacją profili aluminiowych, obróbką powierzchniową anodowania oraz lakierowaniem proszkowym. Firma podaje, że klienci z Polski obsługiwani teraz będą przez litewski zakład.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1