Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Red.: MR |Data publikacji: 2021-11-29

Alufactory rozpocznie produkcję ślusarki z aluminium. Firma właśnie zainstalowała nową linię do jej produkcji.

Firma Alufactory wynajęła halę produkcyjną, w której wytwarzana będzie stolarka w systemach aluminiowych. Firma kupiła i zainstalowała nową linię produkcyjną marki Emmegi od R&D Tech. Uruchomienie maszyn planowane jest na początku grudnia. Alufactory korzystać będzie z systemów aluminiowych przede wszystkim od dwóch dostawców – to firmy Yawal oraz Aluprof.

Maszyny, które stanęły w nowej hali, to: 3-osiowe centrum obróbcze Phantomatic M3 umożliwiające obróbkę trzech płaszczyzn, dwugłowicowa piła Precision TS2 z elektronicznie kontrolowanym systemem pochylania głowic zapewniającym ustawienie tarcz, mocowanie materiału oraz cięcie z dużą dokładnością, jednogłowicowa piła M300 z podnoszoną tarczą tnącą, zagniatarka do naroży Itaca Solution, frezarka do słupka Liliput, odciąg wiórów MG4 i kompresor.

Alufactory specjalizował się dotychczas w precyzyjnej mechanicznej obróbce metali i tworzyw. Zakład oferował usługi frezowania, toczenia, cięcia i grawerowania. Teraz firma rozszerza zakres działalności i rozpoczyna także produkcję wyrobów gotowych.

Zobacz również

Secil rozważa produkcję uszczelek w Polsce

Secil rozważa produkcję uszczelek w Polsce

Secil podsumował miniony rok. Firma odnotowała wzrost kolejny rok z rzędu. W minionym sezonie wzrost wartości sprzedaży był o 19 proc.

NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

NSG będzie korzystać w Polsce z zielonej energii

NSG w Polsce korzystać będzie z energii odnawialnej. Firma podpisała właśnie umowę na zakup energii wytwarzanej z farm wiatrowych w naszym kraju.

Ceny okien spadły na początku roku

Ceny okien spadły na początku roku

Centrum Analiz Branżowych regularnie monitoruje ceny okien w Polsce. Najnowsza analiza wskazuje, że ceny okien nie tylko przestały rosnąć, ale wręcz spadły w porównaniu z jesienią 2021 roku.

1