All Windows Group (wcześniej Alsecco) chce dołączyć do klubu miliarderów

Red.: |Data publikacji:

Alsecco zmieniło nazwę, to teraz All Windows Group. Firma ma też nowy zarząd, prezesem holdingu został Mariusz Zając. Firma ma ambitne plany na najbliższe lata.

Alsecco realizuje swoją pięcioletnią strategię działania, w tym przeprowadzenie zmian w zarządzie. Mariusz Zając, dotychczasowy prezes Alsecco sp. z o.o. przeszedł do Alsecco Holding i obecnie tam jest prezesem. Natomiast Grzegorz Zając, który był wcześniej w spółce wiceprezesem, obecnie zajmuje stanowisko prezesa zarządu. Jolanta Zając została pierwszym wiceprezesem, a Piotr Nowarski drugim wiceprezesem. Pozostałymi członkami zarządu zostali Agnieszka Gołąbek-Cyganek, Edyta Jakubiec, Grzegorz Mucha i Marcin Skibiński.

W ramach zmian firma też przyjęła w czerwcu nową nazwę handlową i obecnie producent stolarki z Nysy nazywa się All Windows Group. Nową nazwę nosi też strona internetowa: allwindows.eu. Jak tłumaczy firma, zmiana nazwy była zaplanowana w ramach wieloletniej strategii firmy i ma ułatwić działalność na rynkach eksportowych. Agnieszka Gołąbek-Cyganek tłumaczy, że eksport stanowi obecnie 80 proc. sprzedaży. Producent wysyła swoje produkty głównie do Europy Zachodniej, w I półroczu producent notuje na tych rynkach duże wzrosty, szczególnie wysoka sprzedaż jest we Włoszech, ale też producent ma dobre wyniki we Francji i w Niemczech.

Na polskim rynku producent z Nysy rozpoczął od kwietnia współpracę z Pawłem Tysiakiem, byłym dyrektorem zarządzającym w Peteckim, a który też przez kilkanaście lat piastował stanowisko dyrektora handlowego w tej firmie. Do All Windows Group dołączyło także wielu doświadczonych handlowców. Dlatego mniejszy popyt na stolarkę na polskim rynku nie jest w firmie odczuwalny, bo powiększyła się sieć sprzedaży. Natomiast producent deklaruje, że planuje do 2025 roku sukcesywnie zwiększać wartość obrotów, by dojść do kwoty 1 mld zł.

Zobacz również

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam od czerwca pracuje w nowej siedzibie. Firma jednocześnie przebadała na odporność ogniową wielkogabarytowe przegrody.

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał ostateczny wyrok odrzucający apelację firmy Fakro w sprawie oddalenia jej skargi przeciw Komisji Europejskiej. Wyrok kończy 16-letni okres skarg Fakro na działania firmy Velux.

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Jak zdradził w rozmowie z naszą redakcją Jan Kidaj, właściciel firmy Aliplast, ten sezon jest do tej pory udany dla tego systemodawcy z Lublina. Firma pracuje obecnie nad projektem stworzenia „Aliplastu Bis” na południu Starego Kontynentu.

1