All Windows Group (wcześniej Alsecco) chce dołączyć do klubu miliarderów

Autor: |Data publikacji:

Alsecco zmieniło nazwę, to teraz All Windows Group. Firma ma też nowy zarząd, prezesem holdingu został Mariusz Zając. Firma ma ambitne plany na najbliższe lata.

Alsecco realizuje swoją pięcioletnią strategię działania, w tym przeprowadzenie zmian w zarządzie. Mariusz Zając, dotychczasowy prezes Alsecco sp. z o.o. przeszedł do Alsecco Holding i obecnie tam jest prezesem. Natomiast Grzegorz Zając, który był wcześniej w spółce wiceprezesem, obecnie zajmuje stanowisko prezesa zarządu. Jolanta Zając została pierwszym wiceprezesem, a Piotr Nowarski drugim wiceprezesem. Pozostałymi członkami zarządu zostali Agnieszka Gołąbek-Cyganek, Edyta Jakubiec, Grzegorz Mucha i Marcin Skibiński.

W ramach zmian firma też przyjęła w czerwcu nową nazwę handlową i obecnie producent stolarki z Nysy nazywa się All Windows Group. Nową nazwę nosi też strona internetowa: allwindows.eu. Jak tłumaczy firma, zmiana nazwy była zaplanowana w ramach wieloletniej strategii firmy i ma ułatwić działalność na rynkach eksportowych. Agnieszka Gołąbek-Cyganek tłumaczy, że eksport stanowi obecnie 80 proc. sprzedaży. Producent wysyła swoje produkty głównie do Europy Zachodniej, w I półroczu producent notuje na tych rynkach duże wzrosty, szczególnie wysoka sprzedaż jest we Włoszech, ale też producent ma dobre wyniki we Francji i w Niemczech.

Na polskim rynku producent z Nysy rozpoczął od kwietnia współpracę z Pawłem Tysiakiem, byłym dyrektorem zarządzającym w Peteckim, a który też przez kilkanaście lat piastował stanowisko dyrektora handlowego w tej firmie. Do All Windows Group dołączyło także wielu doświadczonych handlowców. Dlatego mniejszy popyt na stolarkę na polskim rynku nie jest w firmie odczuwalny, bo powiększyła się sieć sprzedaży. Natomiast producent deklaruje, że planuje do 2025 roku sukcesywnie zwiększać wartość obrotów, by dojść do kwoty 1 mld zł.

Zobacz również

Który producent okien był najbardziej aktywny w mediach społecznościowych?

Który producent okien był najbardziej aktywny w mediach społecznościowych?

Drutex, Krishome i OknPlus to producenci okien najbardziej aktywni w mediach społecznościowych w październiku.

Ósma edycja akcji firmy CAL „Drzewo za drzwi”

Ósma edycja akcji firmy CAL „Drzewo za drzwi”

13 października 2025 r. w malowniczym Nadleśnictwie Płaska już po raz ósmy odbyła się akcja „Drzewo za drzwi”, organizowana przez firmę CAL.

Dekarz wicemistrzem Europy, biegi niepodległości – branża stolarki wspiera sport

Dekarz wicemistrzem Europy, biegi niepodległości – branża stolarki wspiera sport

Firmy branży stolarki od lat są solidnym wsparciem dla wszelkich inicjatyw sportowych w naszym kraju. Zebraliśmy najświeższe aktywności. W tym odcinku piszemy głównie o mniejszych firmach z naszego świata, które sponsorują lokalne drużyny i wydarzenia sportowe.