Albatros produkuje dla NATO

Red.: |Data publikacji:

W najbliższych latach spółka Albatros Aluminium chce osiągnąć 400 mln zł rocznego przychodu. W tym celu w ostatnich latach zainwestowała w zakład w Wałczu ponad 180 milionów złotych.  Posiada także certyfikat, który umożliwia udział w przetargach dla struktur NATO.

W porównaniu z rokiem 2018 firma odnotowała zaledwie 1-procentowy wzrost sprzedaży. Jednak w ciągu ostatnich czterech lat jej przychody zwiększyły się o ponad 60 procent: ze 164 mln zł w roku 2016 do 265 mln w 2019.

Zdjęcie: sse.slupsk.pl/Zbigniew Tomczak

W ostatnim czasie Albatros Aluminium dynamicznie się rozwija. Od roku 2016 zainwestowała w zakład ponad 180 milionów złotych. Powstały kolejne wydziały wyciskania kształtowników aluminiowych oraz wydział obróbki powierzchniowej profili. Oddano do użytku centrum badawczo-rozwojowe oraz własny wydział anodowania. Rośnie również zatrudnienie, obecnie w Albatros Aluminium pracuje 326 osób – o ponad 30 procent więcej niż rok wcześniej.

Spółkę założyli w 2008 roku byli pracownicy międzynarodowego koncernu Sapa. Dwa lata później rozpoczęła produkcję profili aluminiowych w nowo wybudowanym zakładzie w Wałczu. Wyciska m. in. profile trudne, np. o dużych gabarytach, niedostępne gdzie indziej w Polsce.

Zdjęcie: Albatros Aluminium

Profile Albatrosa wykorzystywane są w wielu branżach: oświetleniowej, transportowej, motoryzacyjnej, budowlanej, meblarskiej czy elektronicznej. W budownictwie stosuje się je do wykonywania konstrukcji hal namiotowych i hangarowych, słupów fasadowych oraz żaluzji zewnętrznych. Producentom konstrukcji aluminiowych firma oferuje ponadto zagniatanie mostków termicznych w profilach. Oferta spółki obejmuje również anodowanie oraz obróbki profili, m. in. gięcie, frezowanie, szczotkowanie, piaskowanie i okleinowanie.

Niemal od początku produkcji w Wałczu Albatros Aluminium posiada certyfikat nadania kodu NATO. Kod NCAGE (NATO Commercial and Government Entity) nadawany jest podmiotom gospodarczym, których działalność ma związek z asortymentem wyrobów obronnych objętych Klasyfikacją Zaopatrzenia NATO (NSC – NATO Supply Classification) lub świadczeniem usług na rzecz obronności. Umożliwia to uczestnictwo w ograniczonych przetargach przeznaczonych wyłącznie dla oferentów usług i towarów dla struktur NATO. Dzięki temu profile Albatrosa są elementami m. in. namiotów wojskowych oraz plecaków dla żołnierzy NATO.

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1