Akzo Nobel wstrzymuje wydatki planowane na 2020 r.

Red.: |Data publikacji:

Akzo Nobel zakończył proces przejęcia Akzo Nobel Boya Sanaui ve Ticaret, tureckiej spółki joint venture. W dobie koronawirusa jednak odkłada większe wydatki, które były planowane na 2020 r.

Akzo Nobel został właśnie pełnym właścicielem Akzo Nobel Boya Sanayi ve Ticaret A.S., dostawcy farb proszkowych. Koncern był wcześniej jedynie większościowym udziałowcem w tureckiej firmie, bo posiadał 75 proc. udziałów. Ta transakcja pomoże w tym, by holenderska spółka ustanowiła silną pozycje na tureckim rynku farb proszkowych. Akzo Nobel zamierza rozwijać dalej swoją działalność w Turcji, a także w sąsiednich krajach. Dzięki przejęciu spółki joint venture, będzie teraz sprawniej obsługiwać także klientów w regionie.

Główna siedziba Akzo Nobel w Amsterdamie.

Zarząd Akzo Nobel podjął także decyzję, by obecnie wstrzymać kluczowe elementy w transformacji firmy. Także odłożone zostają większe wydatki, które były planowane na 2020 r. Te decyzje związane są z obecną sytuacją pandemii. W momencie, w którym światowe rynki się ustabilizują, Akzo Nobel zamierza wznowić działania, których celem będzie podniesienie wydajności.

Firma zapewnia, że stara się zachować środki ostrożności, gdyż priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Koncern również pracuje nad tym, by zapewnić ciągłość produkcji i obsługę klientów. Firma jednak przyznaje, że pandemia będzie miała znaczący wpływ na wyniki w II kwartale. Podaje tu przykład Chin, gdzie fabryki wracają teraz stopniowo do działalności, gdy kraj walczył z wirusem na początku roku.

Zobacz również

We Włoszech stabilnie rośnie sprzedaż stolarki z PCW

We Włoszech stabilnie rośnie sprzedaż stolarki z PCW

We Włoszech coraz większą popularnością cieszy się stolarka z PCW. W minionym roku zanotowano wzrost sprzedaż tych produktów o 1,5 proc.

Grupa Kęty w I kwartale: spadek przychodów, ale wzrost zysku

Grupa Kęty w I kwartale: spadek przychodów, ale wzrost zysku

Grupa Kęty, do której należy m.in. Aluprof, podała szacunkowe dane finansowe za pierwszy kwartał roku 2024. Spółka podkreśla, że pozyskała zamówienia na zadowalającym poziomie.

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Rynek zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych w Niemczech i Austrii przechodzi kryzys. W obu krajach sprzedaż tych wyrobów spadła w 2023 roku po raz pierwszy od wielu lat.

1