AGC Glass Europe coraz bardziej zielone

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-09

AGC Glass Europe opublikowało właśnie raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. Opisane są w nim działania firmy w 2020 r.

AGC Glass Europe działała na wielu polach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma inwestowała w odzyskiwanie energii i produkcję elektryczności. Od wielu lat instalowane były w zakładach produkcyjnych panele fotowoltaiczne i obecnie moc samodzielnie odzyskanej i wytworzonej energii w 2020 r. jest na poziomie 25 577 MWh. W minionym roku udało się także zainstalować turbinę wiatrową w Seneffe w Belgii.

Od 2002 r. firma zmniejszyła emisję CO2 na tonę szkła o 11 proc. Od 2020 zrezygnowano z użycia ciężkich olejów opałowych, a od 1999 r. emisja pyłów została ograniczona o 61 proc. Udało się zmniejszyć zużycie wody – od 1998 r. do 2020 r. zużycie spadło o 69 proc. Jeśli chodzi o odpady, to w całej grupie AGC Glass Europe powstaje ich 234 tys. ton na rok. Jednak 97 proc. z nich zostaje poddanych recyklingowi lub odzyskowi. W przypadku transportu, to 56 proc. surowców przewożonych jest drogą morską i pociągami. Firma stara się ograniczać transport ciężarówkami.

AGC Glass Europe poddaje recyklingowi ok. 1 mln ton stłuczki rocznie. Firma podliczyła, że to przekłada się na oszczędność 1 150 000 ton surowca rocznie. Dzięki temu spada emisja Co2 o 700 tys. ton.

 

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1