Adler buduje nowoczesne centrum logistyczne

Red.: |Data publikacji:

Adler buduje nowoczesny magazyn. Jego otwarcie zaplanowane jest w połowie 2025 r.

Adler realizuje swój projekt „Fabryka przyszłości”, polegający na rozbudowie i modernizacji zakładu w austriackiej siedzibie w Schwaz. Firma planuje szczególnie rozwijać segment przyjaznych dla środowiska farb na bazie wody. W pierwszym etapie inwestycji powstanie magazyn z automatycznym systemem magazynowana. Będzie tu ok. 4 tys. miejsc paletowych, gdzie będą składowane surowce i półprodukty. Dzięki nowemu centrum logistycznemu zwiększy się wydajność produkcji i jednocześnie elastyczność obsługi klientów.

Adler planuje, że praca w nowym obiekcie rozpocznie się w połowie 2025 r. W następnych latach planuje modernizację m.in. działu produkcji oraz recyklingu. Firma informowała już o tych planach w zeszłym roku. Wówczas zakładała, że wartość inwestycji w projekt „Fabryka przyszłości” wyniesie ok. 100 mln euro. Na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Firma ma spółki handlowe w Polsce, Niemczech, Włoszech, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1