Systemy izolacji w placówkach medycznych

Red.: |Data publikacji:

Placówki opieki zdrowotnej to jedne z najtrudniejszych budynków zarówno w procesie projektowania, budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Mnogość systemów technicznych, konieczność zapewnienia określonych warunków oraz najwyższe standardy higieny wymagają zastosowania materiałów i rozwiązań, które spełnią wyśrubowane normy.

Armacell AC Axultima Family – montaż

Tysiące kanałów, rur i przewodów zapewniających działanie wszystkich urządzeń, to nie lada wyzwanie inżynieryjne. Nowoczesne rozwiązania izolacyjne pozwolą przedłużyć ich żywotność, zmniejszyć straty energetyczne, a także zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki dla pacjentów oraz personelu medycznego.
Placówki medyczne to jedne z najbardziej zaawansowanych technicznie budynków. Myśląc o ich wyposażeniu widzimy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i zaawansowane laboratoria. Aby wszystko to działało sprawnie i bez zarzutu, niezbędna jest jednak cała masa niewidocznej na pierwszy rzut oka infrastruktury technicznej. Setki kilometrów przewodów wentylacyjnych
i klimatyzacyjnych, instalacje doprowadzające tlen, rury z wodą, kanalizacja – jednym słowem cała branża HVAC to często ukryta, ale niezmiernie ważna składowa zapewniająca działanie całego systemu.

Zobacz również

Dom Aktywny, czyli jaki?

Dom Aktywny, czyli jaki?

Idea Domu Aktywnego jest zwieńczeniem dotychczasowych dążeń projektantów i budowniczych domów do stworzenia budynku przyjaznego jego użytkownikom. Dom Aktywny łączy...