Wnętrza w kolorach bieli i czerni

Red.: |Data publikacji:

Klasyczne połączenie czerni i bieli pozostaje niezmiennie sprawdzonym przepisem na sukces w tworzeniu pięknych wnętrz. Niezależnie od planowanej stylistyki czarne akcenty na tle białych ścian pozwalają wykreować wyjątkowo eleganckie aranżacje, a za pomocą drobnych dodatków i prostych zabiegów można zyskać niezwykle oryginalny wystrój. Kluczem jest ciekawy pomysł dekoracyjny.

Siła kontrastu

Biała jadalnia zyska nietuzinkowy charakter, jeśli jedną ze ścian pomalujemy ciemnografitowym odcieniem farby. Stworzy ona wyrazisty dekoracyjny kontrast dla białego stołu i nowoczesnej lampy, a jednocześnie będzie pięknym tłem dla nadających nutę koloru drobnych dodatków, jak choćby bukietu kwiatów. Powieszenie na jednej z białych ścian czarno-białego zdjęcia pokaźnych rozmiarów sprawi, że utrzymana w prostocie aranżacja zyska kompletność i artystyczny sznyt.

Ważne dodatki

Czarno-białe dodatki będą też sposobem na stworzenie ciekawego punktu dekoracyjnego w salonie. Nostalgiczne przełamanie dla czarnego metalowego krzesła o nowoczesnej bryle z powodzeniem zbuduje powieszona na ścianie grafika z minionej epoki i stojąca obok staromodna skórzana walizka. Stylistykę black & white  podkreślą tuby papieru w czarno-biały print, wdzięcznie kontrastujące z nieżółknącą bielą ścian i dodające aranżacji niezobowiązującej lekkości.

W stylu loftowym

Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań świetnie odnajdą się we wnętrzu urządzonym z loftowym zacięciem. Industrialna lampa czy oszczędne metalowe meble będą harmonijnie współgrać z prostym drewnianym stołem i białymi krzesłami w nowoczesnej formie. Robiącym wrażenie pomysłem dekoracyjnym będzie pokaźna liczba oprawionych w czarne ramy monochromatycznych grafik, które stworzą niecodzienną ozdobę na tle ściany w lekko złamanej bieli. Czarno-białą kropkę nad „i” postawi pasiasty bieżnik, wprowadzający do jadalnianego kącika nieformalny szyk.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Tikkurila.

Zobacz również

Nie tylko dużo przeszklenia

Nie tylko dużo przeszklenia

Zakup okna tarasowego jest inwestycją długoterminową. Dobrze dobrane mogą, np. podnieść estetykę domu czy zapewnić komfortowe przejście na taras. Czym się kierować przy ich wyborze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych?

Wybierając drzwi zewnętrzne, powinniśmy kierować się nie tylko ich walorami estetycznymi. Ważne są również aspekty techniczne, takie jak izolacja termiczna, funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Jak podnieść komfort użytkowania okien i drzwi?

Jak podnieść komfort użytkowania okien i drzwi?

Aby zwiększyć komfort użytkowania okien i drzwi dostępne są różne funkcjonalności. Możemy je wybrać indywidualnie w przypadku stolarki na zamówienie.