NOWODVORSKI LIGHTING: Nowe kolekcje lamp

Red.: |Data publikacji:

Jaki powinien być dom? Wiele osób odpowie, że przede wszystkim ciepły i przytulny. Współczesna sztuka projektowa, czerpiąca z minimalizmu oraz dominujące materiały – metal, beton i szkło – zachwycają kształtami, ale nie zawsze pozwalają uzyskać przyjazny klimat. Aby cieszyć się nowoczesnym wzornictwem, a jednocześnie ocieplić wnętrza, Nowodvorski Lighting stworzył kolekcje stylowych lamp wyraźnie nawiązujących do świata przyrody.

sunset_aranz Nowodvorski lighting

Linie SUN LED, SUNSET, SUNRISE LED, WHEEL LUX oraz DISK to uzupełnienie dotychczasowej oferty Nowodvorski Lighting. Lampy te wyróżnia nietypowe zestawienie materiałów użytych do produkcji. Sklejkę z naturalnego drewna drzew liściastych połączono z elementami czarnej stali i delikatnymi złoceniami. Rysunek słojów oraz kolor materiału przełamują chłodny charakter prostych form i lakierowanego metalu. To sprawia, że lampy mają oryginalny wygląd, przez co idealnie wpisują się w niemal każde wnętrze. Jak podkreśla Agnieszka Solecka, projektantka kolekcji: Seria SUN to duże koła o średnicy 50 cm, wykonane ze sklejki wybarwionej w modnych kolorach brązów, z zachowaniem naturalnych słojów drewna. Koła zamocowane są na metalowej czarnej konstrukcji, która dystansuje je od ściany i pozwala ukryć źródło światła, a jednocześnie jest prosta w montażu. Światło rozproszone na ścianie dodatkowo podkreśla formę przestrzenną lampy. Przełamaniem koloru oraz słojów drewna są elementy złocone, chętnie stosowane w dzisiejszym wzornictwie. W wybranych modelach niektóre powierzchnie lamp pokryliśmy złotem, które pięknie „pracuje” światłem odbitym, dodając efektu glamour.

Jednolita wielkość poszczególnych projektów umożliwia ich dowolne zestawianie oraz tworzenie galerii oświetlenia ściennego – niczym płaskorzeźby – na przykład na ścianach korytarzy. Daje to niezwykły efekt dekoracyjny. Dodatkowe zdobienie, wykonane z listków złota, to również element charakterystyczny kinkietów oraz lampy stojącej WHEEL LUX, uzupełniających rodzinę WHEEL. Lampy WHEEL LUX znakomicie odbijają światło, a jednocześnie przykuwają uwagę nietypową formą, zestawieniem kontrastujących faktur i technik wykonania. W idealnej harmonii stal i złocenia przeplatają się z motywem rustykalnego drewna, uzyskanym dzięki zastosowaniu naturalnej sklejki drewnianej.

Poszczególne elementy malowane są w odmienny sposób, jednak po ich połączeniu lampy uzyskują spójną formę. Czarny mat, rustykalne drewno, złocenia – to zestawienie kontrastujących ze sobą faktur i metod wykończenia sklejki, które nadaje projektowi niepowtarzalnego charakteru. Zastosowane kolory i techniki pokazują plastyczność materiału, jakim jest sklejka drewniana, która przeżywa swój renesans w dekoracji wnętrz – dodaje Agnieszka Solecka.

Seria DISK obejmuje zarówno lampy wiszące, jak i kinkiety. Źródło światła zostało w nich umieszczone przed kołem ze sklejki, dlatego ta linia znakomicie pełni rolę głównego oświetlenia. Do wyboru są lampy wiszące z dwoma lub trzema punktami świetlnymi, co daje szerokie możliwości aranżacyjne. Dzięki przegubowi część dekoracyjna lampy ze źródłem światła w płaszczyźnie pionowej jest ruchoma w zakresie 90 stopni, a w płaszczyźnie poziomej – w zakresie 360 stopni. Pozwala to na elastyczne dopasowanie kierunku światła.

Zarówno forma, jak i wykonanie nowych lamp z kolekcji SUN, WHEEL i DISK od Nowodvorski Lighting pozycjonują je jako mocny, charakterystyczny akcent dekoracyjny każdej przestrzeni. Zestawiając poszczególne kolekcje otrzymujemy możliwość kompleksowego zaplanowania oświetlenia we wnętrzu, zarówno głównego, punktowego, jak i odpowiadającego za nastrój. Spójny motyw koła porządkuje wszystkie elementy, składające się z pozornie prostych, a jednak różniących się od siebie kształtów. To naturalny sposób na wyjątkowy klimat we wnętrzu domu.

Lampy z kolekcji SUN LED – 799,00 zł
Lampy z kolekcji SUNSET – 699,00 zł
Lampy z kolekcji DISK – od 199,00 zł
Lampy z kolekcji WHEEL – od 249,00 zł