Aranżacja wnętrza w duchu less waste. Czy to możliwe?

Red.: |Data publikacji:

Nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa. Przykładamy uwagę do tego co jemy, z jakich materiałów wykonane są ubrania przez nas kupowane. Staramy się też wybierać produkty, których zakup nie generuje niepotrzebnych śmieci, np. plastiku. A czy możliwe jest również urządzenie wnętrza w duchu less waste?  Okazuje się, że…tak!

wnętrze less waste
zdjęcie: Pfleiderer

Dbanie o środowisko, to nie tylko współczesna moda, ale przede wszystkim nasz obowiązek. Warto świadomie wybierać produkty, a przy ich zakupie sugerować się jakością wykonania, dobrym designem, a nie tylko chwilową modą. Dotyczy to zarówno kupowania produktów spożywczych, ubrań, różnego rodzaju akcesoriów, ale również mebli i produktów wyposażenia wnętrz. Bycie less waste ma bowiem w dłuższej perspektywie ogromny wpływ na jakość naszego życia i przyszłych pokoleń. Na szczęście są sposoby na to, by otaczać się na co dzień pięknymi przedmiotami dobrej jakości, których produkcja nie ma negatywnych skutków dla naszej planety.

Nie wyrzucaj – wykorzystaj

Odnawianie mebli ma dziś wielu zwolenników. To świetny sposób, by dać upust swojej kreatywności, ale również możliwość posiadania czegoś niepowtarzalnego, co w dobie masowej produkcji przedmiotów jest szczególnie pożądane. Jeśli chcemy odnowić większe meble, warto skorzystać z pomocy specjalistów, jednak te mniejsze, jak niezniszczone, a wymagające jedynie odświeżenia krzesła czy komody, z powodzeniem możemy odnowić sami. W sieci znajdziemy wiele praktycznych filmów instruktażowych oraz porad, jak to zrobić. A co, jeśli nie chcemy odnawiać starych mebli, tylko kupić nowe? Czy te również mogą być w duchu less waste? Oczywiście!

wnętrze less waste
zdjęcie: Pfleiderer

Mniej znaczy więcej

wnętrze less waste
zdjęcie: Pfleiderer

Aranżacja wnętrza w duchu less waste pozwala uzmysłowić sobie, co tak naprawdę jest nam w domu potrzebne. Świadome projektowanie nie polega na wyeliminowaniu z mieszkania wygód, jakie oferuje nam współczesna technologia, a na oczyszczeniu przestrzeni z niepotrzebnych rzeczy. W byciu less chodzi o to, by wybierać te przedmioty, z których będziemy faktycznie korzystać. Zamiast kupować więcej rzeczy gorszej jakości, lepiej kupić mniej, ale przedmiotów wykonanych w taki sposób, które posłużą nam przez wiele lat. Podobnie jest z wyborem aranżacji wnętrza. Zamiast kierować się chwilową modą, warto przyjrzeć się temu, w otoczeniu jakich kolorów i materiałów czujemy się najlepiej, i właśnie na nich oprzeć projekt wnętrza. Pozwoli to stworzyć aranżację wnętrza, która będzie zgodna z naszym gustem estetycznym i posłuży nam przez wiele lat.

Urządzając dom, warto wziąć pod uwagę aspekt ekologii i wybierać takie produkty, które powstają z dbałością o środowisko naturalne. Również samemu, małymi krokami, możemy przyczynić się do poprawy jakości środowiska. Wykorzystujmy więc dostępne energooszczędne technologie, pozwalające oszczędzać wodę i energię. Wybierajmy produkty dobrej jakości, które przetrwają lata. A także otaczajmy się zielenią, ponieważ ma ona dobry wpływ na nasze zdrowie.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl

Zobacz również

Sposoby na letnie upały w domu

Sposoby na letnie upały w domu

Zbliża się kolejna fala upałów. Jak zapewnić komfort we wnętrzach w trakcie gorącego lata? Warto sięgnąć po sposoby, które od...

Wnętrza inspirowane naturą

Wnętrza inspirowane naturą

Zieleń ma w sobie moc! Jej energia działa na ludzi pozytywnie, kojarzy się z witalnością, energią i optymizmem, których tak...

Światowe trendy w osłonach okiennych

Światowe trendy w osłonach okiennych

Mieszkańcy naszego globu są niezwykle zróżnicowani, róznią się także ich preferencje odnośnie osłon okiennych. To właśnie preferencje użytkowników kreują trendy,...