Kamera termowizyjna – monitorowanie temperatury

Red.: PG |Data publikacji: 2020-03-25

Elementem wspólnym i jednym z najbardziej charakterystycznych objawów zakażenia wirusem COVID-19 (Koronawirus) jest gorączka powyżej 38 stopni Celsjusza. Monitoring temperatury pracowników, szczególnie w systemie zmianowym na halach produkcyjnym jest niezbędnym elementem prewencji przed rozprzestrzenianiem wirusa, co może z kolei doprowadzić do kwarantanny i zamknięcia całego zakładu produkcyjnego.

Monitorować temperaturę można indywidualnie sprawdzając każdego z pracowników, tak jak chociażby ma to miejsce w samolotach – pracownik z termometrem przechodzi pojedynczo obok każdego pasażera sprawdzając jego temperaturę. Jest to rozwiązanie czasochłonne i wadliwe bowiem możliwe są pomyłki, nieprawidłowe odczyty lub pominięcie potencjalnie zakażonej osoby.

Alternatywą dla podstawowej formy jest kamera termowizyjna, która odczytuje temperaturę każdej osoby przechodzącej w jej zasięgu z dokładnością do 0,1 stopnia Celsjusza. Dla zapewnienia bezawaryjności i dokładności systemu monitoringu wystarczy, że wszyscy pracownicy rozpoczynający zmianę będą przechodzili przez jedno wejście lub korytarz (np. stróżówka, skaner, bramki wejściowe, jedyne dedykowane wejście). Dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu obrazu wyeliminowane są fałszywe alarmy oraz odczyt temperatury innych przedmiotów (np. kubka z gorącym napojem). Przeszkody w bardzo dokładnym pomiarze nie stanowią częściowe zakrycia twarzy (maseczki higieniczne), całkowite zakrycia twarzy (kominiarka) czy nawet zakrycia całej głowy (kask motocyklowy).

Wszelkie odstępstwa od ustalonej wewnątrz systemu normy (np. 38 stopni Celsjusza) są alarmowane obsłudze, która ma możliwość zweryfikować wynik i odmówić wejścia na teren zakładu produkcyjnego lub biurowca osobie potencjalnie zakażonej wirusem COVID-19.

Jest to idealny system zapewniający kontrolę zdrowia, ale także ciągłość pracy zakładu i brak konieczności objęcia kwarantanną większej ilości pracowników.

System jest obecnie w trakcie importu do Polski, będzie gotowy do dystrybucji na początku kwietnia 2020.

Skład zestawu:

  • kamera termowizyjna,
  • zaawansowany rejestrator przetwarzający obraz
  • moduł zwiększający czułość na temperaturę
  • 2 statywy
  • pełne okablowanie
  • licencja na program

Zakup obejmuje usługę instalacji, konfigurację systemu i przeszkolenie osób obsługujących system monitoringu. Pełna faktura VAT oraz gwarancja producenta.

Kontakt za pośrednictwem redakcji serwisu: news@forumbranzowe.com

1