Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

REHAU: niski próg dla domu bez barier

Data publikacji: 2018-10-11

Nowoczesna architektura stawia przed producentami stolarki coraz więcej wyzwań. Jednym z nich jest zapewnienie komfortu przejścia między mieszkaniem a tarasem, balkonem czy podestem schodów zewnętrznych – bezpiecznego, bez utrudnień i ryzyka potknięć. Firma REHAU wprowadza na rynek nowe rozwiązanie techniczne: bezprogowe przejście RAUCERO dla systemów profili SYNEGO I GENEO.

Nowoczesne budownictwo bez barier

Koncepcja architektury bez barier zakłada, iż główna przestrzeń komunikacyjna w domach czy mieszkaniach powinna być pozbawiona przeszkód. Ułatwi to osobom starszym, mającym kłopoty z poruszaniem się, a także rodzicom z małymi dziećmi przejście lub przejechanie – bez ryzyka uderzenia czy potknięcia. Przyjazne użytkownikom rozwiązania powinny się pojawiać już przy samym wejściu do mieszkania. Jednym z nich jest usunięcie bariery, jaką stanowiły do tej pory progi drzwiowe.

Nowe rozwiązanie dla niskiego progu

Aktualne warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki mówią, iż wysokość progów nie może przekroczyć 20 mm. Jednakże dążeniem architektów i producentów stolarki jest zaprojektowanie wejścia do mieszkania, które jest całkowicie pozbawione progu, a jednocześnie zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych, wilgoci i niskich temperatur. Te warunki spełnia bezprogowe przejście RAUCERO dla systemów profili SYNEGO i GENEO firmy REHAU. To rozwiązanie zgodne z normą DIN 18040, przebadane z wymaganiami RAL, o optymalnych parametrach cieplnych i o ciekawym wzornictwie. Zastosowano w nim próg zrównany z poziomem posadzki (czyli próg 0 mm), który zapewnia większy komfort przy przechodzeniu i łatwiejsze utrzymanie podłogi w czystości.

Rozwiązanie REHAU może być wykorzystane w drzwiach wejściowych, balkonowych i balkonowych ze słupkiem ruchomym w wersji U/R. Drzwi mogą być ryglowane w progu, a w skrzydle można zastosować okucie obwiedniowe. Okucia wykorzystywane w tym rozwiązaniu to U/R MULTI MATIC z MULTI ZERO hakownicą (w przypadku ryglowania w podłodze), lub U/R MULTI MATIC firmy MACO (bez ryglowania w podłodze). Aby chronić wnętrze mieszkania przed wpływami atmosferycznymi, zastosowano opadającą uszczelkę umieszczoną pod skrzydłem w izolowanym termicznie profilu adaptacyjnym. Optymalne odwodnienie zapewnia zewnętrzna rynna drenażowa – dzięki niej woda odprowadzona jest na zewnątrz izolacji budynku i nie naraża go na zawilgocenie.

1